Gisteravond schaatsen kijken, wereldbeker van Calgary. Ik blijf het fascinerend vinden, rondjes draaien om het hardst. De verwachtingen op Olympic Oval van Calgary worden niet helemaal waargemaakt. De beste schaatsers van dit moment winnen, maar niet in de gehoopte wereldrecords. Omstandigheden blijken een niet uit te wissen factor. 

Toch mooie sport, mijn alltime favoriet Sven the Man zette orde op zaken na een wat minder begin van zijn race. De man is koning, probeer niet aan zijn troon te zagen!

Ondertussen surfte ik op het grote web door wat artikelen, allang geleden gepubliceerd. Het ging over Verkerk, Koopman en nog wat van die mannen die weten hoe je uitslagen moet maken. Het verhaal gaat over zo simpel mogelijk, goed hok, goede duiven en een superconditie. Niet die conditie uit een potje, maar gezondheid uitbouwen naar topvorm. Ze zeggen eigenlijk allemaal hetzelfde: Goede moet je hebben en er alles voor over hebben om die te laten renderen.



Vorige week schreef ik in mijn blog over een drietal weekenden bezet met duiven.

Eentje ervan is alvast gelukt, vrijdagavond was er weer een meer dan geslaagde jaarlijkse prijsuitreiking met buffet in ons clubgebouwtje.

Ik schrijf het volgens mij ieder jaar, maar het was weer gezellig, een genot van een club lid te zijn waar geen gezeik is, waar ieder in zijn waarde wordt gelaten.

Op deze avond werd wel duidelijk dat het gepland bezoek aan de komende Nationale Manifestatie niet doorgaat. Vorige week begrepen dat we met 4 heen zouden rijden, nu bleef ik alleen over. Geen zin om anderen te zoeken, dan maar wat andere festiviteiten.

Voor de 16de staat er een middag gepland voor de overnachters uit onze regio.

Twee jaar terug hebben we dit al eens gedaan in een wat kleinere setting, bij de fam. de Ruig thuis. We hebben er nu voor gekozen om er een iets grotere groep van te maken. Inderdaad, op uitnodiging. Bewust, de bedoeling is om elkaar aan het woord te laten, begrip te kweken voor ieders mening. 

Doel: gezelligheid, de onderlinge banden aanhalen, nieuwe invalshoeken leren. We doen dit aan de hand van wat meegebrachte duiven, ieder neemt iets mee en verteld. Het gaat nog niet eens om de bijzondere prestaties, maar om wat de liefhebber juist in die duif ziet, het verhaal achter de duif en het inzicht.

Ondertussen zullen de gesprekken ongetwijfeld gaan over alle facetten van de sport. Noem het de overnacht groep uit de Waadhoeke, diegenen die niet aan kunnen sluiten wegens andere verplichtingen, bij een geslaagde middag(waarom niet?) wordt het zeker vervolgd en komen jullie ook aan de beurt.

Aangezien de prijsuitreiking op de vrijdagavond was, besloten om er maar even gebruik van te maken. Een halve thuis gewerkt(scheelt 2 en een half uur in de auto), waardoor er ook tijd was voor een bezoek aan de dierenarts voor de jaarlijkse paramixo enting. Hebben we dat alvast maar weer gehad. Mooie gelegenheid om alle duiven in de handen te hebben, ik ga tenslotte altijd naar de praktijk. Veel werk, maar wel zeker weten de administratie op orde en geen kopzorgen meer richting nieuw seizoen.

Opvallend aan de duiven: eentje met bloedpennen(al eerder opgemerkt door Bram), een paar met wat werkpennen, de oudere dieren iets te zwaar, de jongeren mooi op gewicht. Toch iets minder kwistig met de voerbus zijn dus.

Ik had ze gisterochtend nog even los, mist deert de duiven echt niet. Opvallend was dat ze er niet veel zin in hadden. Zou de enting dan toch meer invloed hebben dan je in eerste instantie denkt? Meestal gaan ze na de enting terug in het hok en valt het me niet zo op. Zal ongetwijfeld een lichte reactie zijn op de entstof.

Plannen voor de komende tijd: de feestdagen komen er weer aan, betekend in de foodsector werken in de weekenden, daarna 13 januari clubtentoonstelling, de week daarna nog een weekje vakantie. Is het zomaar weer eind Januari, kunnen de kwekers op 1 februari bij elkaar. Liggen we weer mooi op schema!


Tot de volgende!


www.postduivenblog.nl

Nieuwsbrief Peter Boskamp

peter praktijk
12 april 25
Ornithose sec is de naam voor een infectie die veroorzaakt wordt door Chlamydiae bij duiven. Deze infectie wordt in zijn meest zuivere vorm vaak herkent in het najaar als de ‘one eye cold’. Een of...

Columnist in Spotlight

peter hok
16 augustus 25
De jonge duiven wonnen van Saint-Soupplets de 3e t/m...
peter hok
02 augustus 25
Het was me het jaartje wel met al die verliezen...
peter hok
26 juli 25
Gisteren ontving ik een telefoontje van Ruud...
peter hok
19 juli 25
Het was in mijn ogen (weer) een oliedomme...
peter hok
12 juli 25
Enkele weken terug was het wel even zuur dat er...
peter hok
05 juli 25
De eerste klokvlucht voor de jonge duiven...
peter hok
28 juni 25
Gisterochtend wilde een Belg uit Tessenderlo...
peter hok
21 juni 25
Wanneer de Belgen lossen houden wij ze vast en...
peter hok
14 juni 25
Afgelopen weekend had ik alleen duiven mee op de...

Colums in spotlight

Vrienden van Duivenvaria.nl

Promo185x75new Promo185x75new AddeJong185x75new Promo185x75new Promo185x75new Fondclubmiddenlimburg185x75new Promo185x75new Promo185x75new NPO185x75new Promo185x75new Promo185x75new MichelBeekman185x75new Promo185x75new AdSchaerlaeckens185x75new Promo185x75new Embregtstheunis185x75new Promo185x75new Fondclubgrootrotterdam185x75new Promo185x75new Duivenmarktplaats185x75new Promo185x75new LeoLronk185x75new Promo185x75new Promo185x75new GerardDekker185x75 Promo185x75new Promo185x75new BannervanAdrichem185x75 Promo185x75new Promo185x75new ZLU185x75new Promo185x75new Promo185x75new GJBeute185x75new Promo185x75new Promo185x75new

Meest gelezen berichten

Buienradar

Windy.com

Uitslagen

Compuclub250x80new

 

 

Afdelingen

Afdeling1 135x40Afdeling7 135x40
Afdeling2 135x40Afdeling8 135x40
Afdeling3 135x40Afdeling9 135x40
Afdeling4 135x40Afdeling10 135x40
Afdeling5 135x40Afdeling11 135x40
Afdeling6 135x40Afdeling12 135x40