Jos Nijman

Op Facebook verschijnt om de haverklap een ander voorstel “vliegprogramma” voor 2020 (i.p.v. het oude eerst eens goed te evalueren), nu zit er op facebook slechts kleine groep liefhebbers maar wel liefhebbers met bijna allemaal een zeer uitgesproken mening vaak gevoed uit eigen ervaringen maar vooral eigenbelang. 2019 was het jaar met een nationaal vliegprogramma maar was dit programma nu zo slecht? Beetje veel vluchten, maar daar hadden we aftrekvluchten toch voor (alleen mijn afdeling deed daar helaas niet aan mee) Natuurlijk is er weer een groep die met het jonge duivenspel zo laat mogelijk willen beginnen, ik lees veel argumentatie waar ik mij absoluut niet in kan vinden. Wanneer ze het oude duivenprogramma weer wat willen inperken en dubbelvluchten zoveel mogelijk willen reduceren, prima maar zorg dan wel voor genoeg vluchten voor alle disciplines en ‘vlecht’ het dan netjes aan elkaar. Zo moeilijk is dat niet want dat doen we al tientallen jaren. Dan komt het heikele punt; De start van de jonge duiven! Wanneer die groep die dan zoveel problemen heeft met het ‘gebruikelijke’ tijdstip van aanvang, begin juli (ik hoop dat het behouden blijft), gebruik je toch de natour en de taartvluchten, wie weet kun je ze dan wel op tijd klaarstomen, gezond houden, ben je op tijd met africhten en mogelijk zijn de weergoden ook gunstig gestemd. Dus speel de Natour (augustus) & de Taartvluchten (eind september t/m eind oktober) als toetje, maar besef dat je er dan ook veel voor moet doen, maar dat is met elke sport, zonder inspanningen zijn er weinig resultaten. Het gaat er denk ik bij deze groep liefhebbers om, zoveel mogelijk jonge duiven over te houden, wie weet lukt het dus in augustus, september en oktober, het zijn dan wel geen aansprekende competities maar tijdens het reguliere programma zouden ze waarschijnlijk ook niet in de boeken staan. Wij ‘barsten’ in Nederland dus van de mogelijkheden de jonge duiven voor te bereiden op de toekomst zodat ze als jaarling kunnen laten zien wat ze waard zijn. Denk eens in mogelijkheden….Over mogelijkheden gesproken weet U dat die taartvluchten tellen voor de Olympiade! Dus zelfs je oude duiven kun je doorspelen…………

www.taartvluchten.nl de tekst…….Bent u verplicht om te klokken Nee zeker niet. De najaarsklassiekers zijn wel officiële vluchten die ook meetellen voor de *Olympiade. Daarom hanteren we de richtlijnen zoals tijdens de NPO Ledenraad van maart 2019 zijn aangenomen mbt invliegduiven. Dit betekend dat alle duiven over de plank moeten of van een gummiring worden voorzien. Het is bovendien heel leuk om te klokken met zoveel te winnen prijzen.

De afdelingsuitslag van Pontoise werd een aantal dagen vervuild door een foutieve inzending. Pas maandagmiddag werd het gecorrigeerd maar heel Nederland heeft zich 2 dagen lang kunnen vergapen aan wat er stond. Jammer…………

Bij het kampioenschap jonge duiven midfond worden de punten voor het afdelingskampioenschap uit de cc van de kringen gehaald, er zijn cc’s bij die de 100 duiven niet halen, zelfs één met 49 duiven met 2 liefhebbers. Je speelt tegen je zelf, kun je ook niets aandoen, zo zijn de afspraken. Volgend jaar misschien verstandiger de punten te halen uit de kring, zoals we dat ook met de oude duiven doen.

Maandagavond 16 september was de presentatie herindeling vlieggebieden ‘live’ te volgen . Ik heb hier al eerder iets overgeschreven en ben zelf geen voorstander van deze indeling, in de lengte lossen is altijd nog een betere oplossing dan in de breedte. Daarnaast worden afdelingen compleet verknipt, veel vragen over het vervoer maar bovenal is dit een ‘praatstuk’ en lang niet alle vragen konden (nog) beantwoord worden. Het werd toch een duidelijke vergadering, al is het ruim 2 uur ‘live’ volgen van de vergadering nog een hele zit. Ik zag (op de teller van You Tube) dat slechts een 100 tal liefhebbers het ‘live’ hebben gevolgd, de zaal was gevuld met afgevaardigden van de afdelingen en secties maar ik zag ’n bekend gezicht uit onze afdeling in de commissie zitten en ook de secretaris uit onze afdeling was aanwezig, beiden jong, ambitieus en ook dagfond spelers. Het zal vast aan onze leden eerdaags goed uitgelegd worden waarom wij er voor moeten kiezen. (of niet)

Terug naar de duiven, broer Peter werd 3e on, 2e aangewezen en 3e hokkampioen Natour in de kring. Hij heeft tevens de 1e en 2e generaal duif van de kring. Beide duiven komen uit ons kweekhok!

Afgelopen vrijdagmiddag nog maar eens de kweekduiven samen met Peter bekeken/besproken in de loop van het jaar al afscheid moeten nemen van 3 stamduivinnen van 2007 en 2009, te oud en daardoor regelmatig slechts 1 eitje of lange tijd niets maar gelukkig wel al de nodige nazaten op het kweekhok aanwezig, ook een oude doffer van 2009 (fysiek probleem) en een paar nieuw ingebrachte doffers die niet de juiste versterking bleken, hebben het veld moeten ruimen. Duivensport kan hard zijn maar wanneer je vooruit wilt, is er geen plaats voor sentimenten (op soms een enkele uitzondering na, wij hebben nu eenmaal geen ruimte voor een rusthuis) Hierdoor ontstond plaats voor duiven (nazaten van de kwekers) die op onze vlieghokken uitstekend hebben gepresteerd en nu voor nageslacht mogen gaan zorgen. Ook is er ruimte vrijgemaakt voor wat nieuwbloed. Toen de klus geklaard was, keken wij elkaar aan, mooie ploeg kweekduiven, een mix van duiven die al voor goede nazaten hebben gezorgd en duiven die zelf prima hebben gepresteerd bevolken ons kweekhok.

Vrijdag, in de ochtend uren, had ik een afspraak met Stephan ( de dierenarts) gemaakt om de duiven na te kijken, dat werd een tijdrovende rit, met bijna 45 minuten vertraging, door een ongeluk op de A9. Belletje gepleegd, dat het wat later werd, toen ik arriveerde was Stephan inmiddels een hond aan het opereren dus Hans ontfermde zich over de duiven. Mestmonster prima in orde, de 8 duiven ‘brand’ schoon en aan de reactie van Hans kon ik zien dat hij wel anders meemaakt. Na een lekkere kop koffie en nog wat duivenpraat want er was inmiddels nog een ‘bekende’ binnengelopen, ging ik met een goed gevoel weer huiswaarts! Ik vind het enorm belangrijk dat de duiven bij de start van de grote rui, tip top in orde zijn, want het is een enorme aanslag om al die veren te verwisselen, gezondheid en het juiste voer moet er voor zorgen dat ze over een paar maanden weer in het zondagse pak zitten en tegen je aanglimmen dus dan moeten je duiven vrij zijn van luizen (veer en stuit) geel besmetting, ontstekingen, schimmel in de krop, wormen en Coccidiose, laat staan een Paratyfus besmetting. Zelfs nu kun je nog niet op 2 oren gaan slapen dus krijgen de duiven een vaccinatie tegen paratyfus. Geen kuur want ze hebben geen paratyfus onder de leden maar wel een vaccinatie om ze te beschermen tegen een eventuele besmetting, daarnaast veel allicine over het voer en andere weerstand verhogende producten, allemaal puur natuur……………

Bij de vliegduiven gaan woensdag de jongen eraf en kunnen de broedbakken op half, ook daar dan rust op het hok.

Nieuwsbrief Peter Boskamp

05 januari 21
Antibiotica en Paratyfus  Het was al in de jaren negentig van de vorige eeuw duidelijk dat het overmatige gebruik van antibiotica het risico in hield, dat de bacteriën die ze moesten bestrijden zich meer en...

Columnist in Spotlight

RC22 1
23 januari 21
Ik schrijf al heel lang . Het is boeiend en...
r23 12
23 december 20
Hallo ,  Het is eigenlijk weer de tijd om een...
rc13 12
12 december 20
Ik ga een beetje uit de losse pols aan mijn...
r nov1
28 november 20
Lissewege 20 november 2020 . 8 uur. Een nieuwe...
rogier 21
25 oktober 20
Lissewege 21 oktober 2020 Op 12 oktober...
rc1010
12 oktober 20
Mijn vader zei dikwijls....AN  JE EIGEN ZELVEN ,...
roger 24 9
27 september 20
  Het seizoen zit er op . Tijd voor een overzicht...
rc9 9
10 september 20
Een dagboek in schuifjes. Ik ga er vandaag al...

Colums in spotlight

Vrienden van Duivenvaria.nl

FKramerCouwehand185x75new Duifvitaal 185x75 Ceeschroevers185x75new Fam Hakvoort Urk185x75 Bedrijfsstempel185x75new Fondclubmiddenlimburg185x75new LouisvZuijlen185x75new StedelijkOss185x75 NPO185x75new GebrDekker185x75new homan pigeonphotography185x75 Fondclubgrootrotterdam185x75new MichelBeekman185x75new AddeJong185x75new AdSchaerlaeckens185x75new CombvanHeteren185x75new Embregtstheunis185x75new DirkVerleun185x75new duivendirect185x75new Duivenmarktplaats185x75new GJBeute185x75new LeoLronk185x75new Hooymansduivensport185x75new HenkWassink185x75new GerardDekker185x75 pvdewoudvliegers185x75new ZLU185x75new BannervanAdrichem185x75 Promo185x75new Promo185x75new Promo185x75new Promo185x75new Promo185x75new Promo185x75new Promo185x75new Promo185x75new

Meest gelezen berichten

In the picture

01 juni 20
Corona....corona....Het geknoei gaat verder . De  onduidelijkheid blijft maar duren .De...
10 april 20
Jos werd geboren op het einde van WO ll en woont zo’n 25 jaar in Heist-Goor. Ik kom ook...
02 april 20
We zijn net als verleden jaar even een poosje uit de “lucht” geweest. Dit jaar heeft dit...
01 april 20
Het is hier koud maar prachtig voorjaarsweer. Vanmorgen op het kweekhok de 1e jonge...
29 maart 20
Beste sportvrienden en sportvriendinnen, Ondertussen heeft de loting van de duiven die...
26 maart 20
Aan alle liefhebbers,  Maandag 23 maart 2020 zijn er door de overheid nieuwe maatregelen...
25 maart 20
Niemand de deur uit ! Niet lang hellen, voor duivenvoer “Simons” bellen! Nu nagenoeg alle...
23 maart 20
Leden van PV de Woudvliegers. Het zal jullie niet ontgaan zijn dat we in een zeer...
22 maart 20
Wat heeft het in februari gewaaid. Niet normaal. Omdat in B N de ramen in de hokken...
08 maart 20
Zondag 1 maart werden de int. winnaars Pau 2019 gehuldigd in de mooie feestzaal...
02 maart 20
NPO-vergadering 14 maart 2020 Beste leden, Sinds enkele dagen is de NPO-agenda en een...
29 februari 20
Na herhaalde verdachtmakingen van een liefhebber over zijn clubgenoten heeft bureau NPO...

Buienradar

Weer

meteobelgie1

 meteofrance1

vliegweer voor duiven1

Uitslagen

Compuclub250x80new

Pigeonvillage250x80new

SBS6tekst250x80new

Afdelingen

Afdeling1 135x40Afdeling7 135x40
Afdeling2 135x40Afdeling8 135x40
Afdeling3 135x40Afdeling9 135x40
Afdeling4 135x40Afdeling10 135x40
Afdeling5 135x40Afdeling11 135x40
Afdeling6 135x40Afdeling12 135x40